Schola dominikańska

Warszawa - Służew
   Jest nas piętnaścioro. Chociaż czasami czterdzieścioro, a czasami tylko kilkoro. Właściwie, to nikt nie wie ile nas jest - to zależy od dnia, okoliczności i możliwości.

   To właśnie pokazuje najlepiej charakter naszej scholi: jesteśmy otwarci na obecność każdego, kto umie śpiewać i chce razem z nami modlić się śpiewając. Śpiew traktujemy jako służbę, z którą włączamy się w liturgię. Wierzymy, że śpiew to nie tylko jej upiększenie, ale jej integralna część.

    Modlimy się śpiewem kiedy tylko jest taka możliwość, a więc nie tylko w niedziele podczas mszy o 14.00, lecz również w święta i uroczystości kościelne, podczas takich wydarzeń jak obłóczyny, śluby zakonne, liturgie pokutne, pierwsze soboty miesiąca (akatyst!) etc. W małych składach włączamy się z modlitwą w eucharystię w dni powszednie. Wierzymy, że naszym śpiewem oddajemy Bogu, który nas obdarza głosem, chociaż cząstkę Jego chwały i jednocześnie pomagamy modlić się innym.

  Jednak na samej modlitwie nie koniec. W zasadzie to dopiero początek! Imieniny, urodziny, pikniki, a czasami (najczęściej?) spotkania bez specjalnych okazji poza czasem modlitwy wpisują się w rytm życia scholi. Okazuje się, że całkiem normalni z nas ludzie...Będę śpiewał Panu, jak długo żyć będę,
będę grał memu Bogu dopóki istnieję.
Niech miła Mu będzie pieśń moja,
niech Pan będzie moją radością(!)

(Ps 104, 33-34)


P.S. Próby scholi odbywają się w NIEDZIELE o 12:30


Wileu©